• به دستور ستاد فیلترینگ تمامی فایل های دانلودی توقیف شد (به زودی لینک های جدید قرار میدیم) جهت اطلاعات بیشتر روی این لینک بزنید

کوجیما از شباهت انیمیشن SpiderMan: Into The Spider-Verse و بازی Death Stranding از لحاظ بنیان داستانی می‌گوید

66c718b5 44df 471d bfaa 2ffffba5c4ae - کوجیما از شباهت انیمیشن SpiderMan: Into The Spider-Verse و بازی Death Stranding از لحاظ بنیان داستانی می‌گوید

هیدئو کوجیما با انتشار یک توییت، از شباهت‌ داستان‌ انیمیشن Into The Spider-Verse به بنیان داستان بازی‌های Metal Gear Solid: The Phantom Pain و Death Stranding گفت.

انیمیشن SpiderMan: Into The Spider-Verse مدتی پیش اکران شد و حالا نسخه دیجیتال آن در اختیار تماشاگران و هوادارانش قرار گرفته و به طبع، افراد بیشتری از دیدن این برنده اسکار ۲۰۱۹ لذت برده‌اند. یکی از این افراد، هیدئو کوجیما معروف و محبوب است که این روزها سخت مشغول ساخت و آماده‌سازی بازی جدید خود یعنی Death Stranding است. بازیساز ژاپنی پس از دیدن انیمیشن مذکور، یک توییت جدید منتشر کرده و در آن، به شباهت داستان Into The Spider-Verse به بنیان داستانی بازی‌های خود یعنی Death Stranding و Metal Gear Solid: The Phantom Pain اشاره کرده است.

کوجیما در این توییت علاوه بر نام بردن از دو بازی «دث استرندینگ» و «فنتوم پین»، از واژه‌های DNA ،MEME ،SCENE و SENSE استفاده کرده است؛ وازگانی که در چهار قسمت اول مجموعه متال گیر سالید، از اهمیت بالایی در داستان برخوردار بودند و کوجیما با انتشار این پست در توییتر، گریزی به بازی‌های قبلی خود زده است.

توییت جدید کوجیما، تنور گمانه‌زنی‌ها پیرامون بنای داستانی بازی Death Stranding را داغ کرده و ارتباطی که مرد ژاپنی میان بازی‌ خود و انیمیشن جدید مرد عنکبوتی ایجاد کرده، تئوری‌هایی مثل «چند جهانی در بازی» و مواردی از این دست را دوباره زنده کرده است. پیش از این هم با تریلرهای مختلفی که از بازی منتشر شد، مسائلی مثل جهان‌های موازی، تئوری چند جهانی، ارتباط جهان‌های مختلف با یکدیگر در دنیای بازی و مواردی این‌چنینی، همگی مطرح و بررسی شدند.