• به دستور ستاد فیلترینگ تمامی فایل های دانلودی توقیف شد (به زودی لینک های جدید قرار میدیم) جهت اطلاعات بیشتر روی این لینک بزنید

گلدن گلوب ۲۰۱۹: فهرست کامل برندگان

golden globes 1024x838 - گلدن گلوب 2019: فهرست کامل برندگان

برندگان هفتاد و ششمین دوره‌ی مراسم اهدای جوایز گلدن گلوب امروز یکشنبه ۶ ژانویه با اجرای «اندی سمبرگ» و «سندرا او» معرفی شدند.اگرچه کسب «گلدن گلوب» لزوماً برای عناوین سینمایی و تلویزیونی متضمن افتخار در اسکاری که نامزدهایش تا دو هفته‌ی آینده معرفی می‌شوند نیست، اما بر سر زبان افتادن نام برندگان این شب در هفته‌ها و حتی ماه‌های آینده به کمک شایانی به کسب جوایز و فروش گیشه کمک شایانی خواهد کرد.

با اینکه فیلم «معاون»‌ با شش نامزدی پیشتاز بود، اما در نهایت این «کتاب سبز» به کارگردانی «پیر فرلی»، «بوهیمین راپسودی» و «رما» ساخته‌ی «آلفونسو کوارون» بودند که در بخش‌های مختلف به پیروزی رسیدند. «کتاب سبز» هر دو جایزه‌ی بهترین فیلمنامه، بهترین فیلم موزیکال یا کمدی و بهترینبازیگر مرد نقش مکمل برای «ماهرشالا علی» را از آن خود کرد. فیلم درام نیمه اتوبیوگرافیکال کوارون نیز دو جایزه‌ی بهترین فیلم خارجی زبان و بهترین کارگردانی را تصاحب کرد، درحالی‌که «بوهیمین راپسودی» با پیروزی در بخش‌های بهترین بازیگر مرد در فیلم‌های درام و بردن جایزه‌ی بهترین فیلم درام شب درخشانی را پشت سر گذاشت.

در بخش جوایز تلویزیونی، سریال «داستان جنایی آمریکایی: قتل جانی ورساچه» یکی از دو سریالی بود که به همراه «متد کامینسکی» برنده‌ی دو جایزه شد. این سریال با نویسندگی «رایان مورفی» جوایز بهترین مینی‌سریال و بهترین بازیگر مرد برای «درن کریس» را کسب کرد. سریال کمدی «متد کامینسکی» نت‌فلیکس نیز در نهایت دو جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد سریال‌های کمدی برای «مایکل داگلاس» و در عین ناباوری جایزه‌ی بهترین سریال کمدی را به خانه برد.

rami malek golden globes show 2019 1024x677 - گلدن گلوب 2019: فهرست کامل برندگان

فهرست کامل برندگان گلدن گلوب ۲۰۱۹

بهترین فیلم درام

پلنگ سیاه (Black Panther)
بلکککلانزمن (BlacKkKlansman)
برنده: راپسودی بوهمی (Bohemian Rhapsody)
اگر خیابان بیل به حرف می‌آمد (If Beale Street Could Talk)
ستاره‌ای متولد شده است (A Star Is Born)

بهترین فیلم موزیکال یا کمدی

آسیایی‌های خرپول (Crazy Rich Asians)
محبوب (The Favourite)
برنده: کتاب سبز (Green Book)
مری پاپینز بازمی‌گردد (Mary Poppins Returns)
معاون (Vice)

بهترین بازیگر مرد فیلم‌های درام

بردلی کوپر (A Star Is Born)
ویلم دافو (At Eternity’s Gate)
لوکاس هجز (Boy Erased)
برنده: رامی مالک (Bohemian Rhapsody)
جان دیوید واشینگتن (BlacKkKlansman)

بهترین بازیگر زن فیلم‌های درام

برنده: گلن کلوز (The Wife)
لیدی گاگا (A Star Is Born)
نیکل کیدمن (Destroyer)
ملیسا مک‌کارتی (Can You Ever Forgive Me)
رزاموند پایک (A Private War)

بهترین بازیگر مرد فیلم‌های موزیکال یا کمدی

برنده: کریسشن بیل (Vice)
لین-مانوئل میراندا (Mary Poppins Returns)
ویگو مورتنسن (Green Book)
رابرت ردفورد (The Old Man and the Gun)
جان سی. رایلی (Stan & Ollie)

بهترین بازیگر زن فیلم‌های موزیکال یا کمدی

امیلی بلانت (Mary Poppins Returns)
برنده: اولیویا کلمن (The Favourite)
السی فیشر (Eighth Grade)
شارلیز ترون (Tully)
کنستانس وو (Crazy Rich Asians)

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل فیلم‌های درام

برنده: ماهرشالا علی (Green Book)
تیموتی شلمی (Beautiful Boy)
آدام درایور (BlacKkKlansman)
ریچارد ای. گرانت (Can You Ever Forgive Me)
سم راک‌ول (Vice)

بهترین بازیگر زن نقش مکمل فیلم‌های درام

امی آدامز (Vice)
کلر فوی (First Man)
برنده: رجینا کینگ (If Beale Street Could Talk)
اما استون (The Favourite)
ریچل وایس (The Favourite)

بهترین کارگردانی

بردلی کوپر (A Star Is Born)
برنده: آلفونسو کوارون (Roma)
پیتر فرلی (Green Book)
اسپایک لی (BlacKkKlansman)
آدام مک‌کی (Vice)

بهترین فیلمنامه

آلفونسو کوارون (Roma)
دبرا دیویس و تونی مک‌نامارا (The Favourite)
بری جنکینز (If Beale Street Could Talk)
آدام مک‌کی (Vice)
برنده: پیتر فرلی، نیک واله‌لونگا، برایان کوری (Green Book)

بهترین موسیقی متن

مارکو بلترامی (A Quiet Place)
الکساند دسپلا (Isle of Dogs)
لودویگ گورانسون (Black Panther)
برنده: جاستین هرویتز (First Man)
مارک شیمن (Mary Poppins Returns)

بهترین ترانه اوریجینال

All the Stars (“Black Panther”)
Girl in the Movies (“Dumplin’”)
Requiem For A Private War (“A Private War”)
Revelation (“Boy Erased”)
برنده: Shallow (“A Star Is Born”)

بهترین انیمیشن بلند

شگفت‌انگیزان ۲ (Incredibles 2)
جزیره‌ی سگ‌ها (Isle of Dogs)
میرای (Mirai)
رالف اینترنت را خراب می‌کند (Ralph Breaks the Internet)
برنده: مرد عنکبوتی: درون دنیای عنکبوتی (Spiderman: Into the Spider-verse)

بهترین فیلم خارجی

کفرناحوم (Capernaum)
دختر (Girl)
هرگز روی مگردان (Never Look Away)
برنده: رما (Roma)
دله دزدان (Shoplifters)

بهترین سریال درام

برنده: آمریکایی‌ها (The Americans)
بادیگارد (Bodyguard)
بازگشت به خانه (Homecoming)
کشتن ایو (Killing Eve)
پوز (Pose)

بهترین سریال کمدی یا موزیکال

بری (Barry)، HBO
جای خوب (The Good Place)، NBC
شوخی (Kidding)، Showtime
برنده: متد کامینسکی (The Kominsky Method)، Netflix
خانم میزل شگفت‌انگیز (The Marvelous Mrs. Maisel)، Amazon

بهترین مینی‌سریال یا فیلم تلویزیونی

روان‌پزشک (The Alienist)
برنده: ترور جانی ورساچه: داستان جنایی آمریکایی (The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story)
جان کثیف (Dirty John)
فرار از دنمورا (Escape at Dannemora)
اشیای تیز (Sharp Objects)
یک رسوایی بسیار انگلیسی (A Very English Scandal)

بهترین بازیگر مرد در سریال‌های درام

جیسون بیتمن (Ozark)
استیون جیمز (Homecoming)
برنده: ریچارد مدن (Bodyguard)
بیلی فاستر (Pose)
متیو رایس (The Americas)

بهترین بازیگر زن در سریال‌های درام

کیتریونا بالف (Outlander)
الیزابت ماس (The Handmaid’s Tale)
برنده: سندرا او (Killing Eve)
جولیا رابرتس (Homecoming)
کری راسل (The Americans)

بهترین بازیگر مرد در سریال‌های کمدی

ساشا بارون کوهن (Who Is America)
جیم کری (Kidding)
برنده: مایکل داگلاس (The Kominsky Method)
دونالد گلاور (Atlanta)
بیل هیدر (Barry)

بهترین بازیگر زن در سریال‌های کمدی

کریسشن بل (The Good Place)
کندیس برگن (Murphy Brown)
الیسون بری (GLOW)
برنده: ریچل بروزناهان (The Marvelous Mrs. Maisel)
دبرا مسینگ (Will & Grace)

بهترین بازیگر مرد در مینی‌سریال‌ها یا فیلم‌های تلویزیونی

آنتونیو باندراس (Genius: Picasso)
هیو گرانت (A Very English Scandal)
دنیل برال (The Alienist)
برنده: درن کریس (The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story)
بندیکت کامبربچ (Patrick Melrose)

بهترین بازیگر زن در مینی‌سریال‌ها یا فیلم‌های تلویزیونی

امی آدامز (Sharp Objects)
برنده: پاتریشا کلارکسون (Escape at Dannemora)
کانی بریتون (Dirty John)
لورا درن (The Tale)
رجینا کینگ (Seven Seconds)

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل در مینی‌سریال‌ها یا فیلم‌های تلویزیونی

آلن آرکین (The Kominsky Method)
کیرن کالکین (Succession)
ادگار رامیرز (American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace)
برنده: بن ویشا (A Very English Scandal)
هنری وینکر (Barry)

بهترین بازیگر زن نقش مکمل در مینی‌سریال‌ها یا فیلم‌های تلویزیونی

الکس بورنستین (The Marvelous Mrs. Maisel)
برنده: پاتریشا کلارکسون (Sharp Objects)
پنه‌لوپه کروز (The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story)
تندی نیوتن (Westworld)
ایوان استرهاوسکی (The Handmaid’s Tale)